Magiczne miejsca

Lipiec 10, 2013 | Posted in Komentarze są wyłączone

Magicznych miejsc w Polsce jest wiele, są to najokazalsze zakątki naszego kraju. W tych miejscach będziecie mogli odpocząć i podziwiać panoramę pięknych miejsc. Pierwszym takim miejscem, jest

Słowiński Park Narodowy, znaleźć w nim można piękne mierzeje wiślane, wydmy nadmorskie i jezioro Łebsko i Gardno. By zobaczyć piękną górską panoramę, nie trzeba jechać w Alpy wystarczy szlakiem górskim wyjść na Sokolicę i podziwiać piękne Pieniny. Pieszą wycieczkę na Sokolicę można zacząć od Szczawnicy, Sokolica jest punktem widokowym, z którego można podziwiać Pieniny i Przełom Dunajca. Karpacz jest magicznym miastem znajdującym się u stóp Karkonoszy, miasto leży w dolinie rzeki Łomnicy. Jednym z piękniejszych miejsc w tym mieście jest Świątynia Wang, powstała ona w 1842 roku i obok niej można zobaczyć dzwonnicę, która chroni mieszkańców przed burzami i nawałnicami.

Magicznym i urokliwym miejscem jest także Krakowski Zakrzówek, jest to turkusowe jeziorko, udostępnione jak na razie tylko płetwonurkom.

Zamek w Mosznej jest ciekawą rezydencją, z neogotyckimi skrzydłami zamku i z piękną oranżerią.

Na wspaniały weekend, można także wybrać się w Bieszczady. Są to najpiękniejsze i najdziksze okolice w Polsce, nie znajdziecie w Bieszczadach tłumów turystów, a wypoczynek na górskich polanach, na pewno będzie udany. Piękno bieszczadzkie to przede wszystkim Połonina Wetlińska, jest to piękna górska łąka porośnięta roślinnością górską.

Aby zobaczyć Ogrodzieniec, a raczej ruiny tego wspaniałego zamku trzeba podążać szlakiem Orlich Gniazd. Zamek znajduje się na Górze Zamkowej w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Te miejsca w Polsce są niezwykłe, pełne ciekawych a zarazem tajemniczych miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.